Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

извор: www.ringeraja.mk

Овој напиток може да ја излечи и најкомплицираната кашлица, која не успева да ја излечи современата медицина.

За подготовка на напитокот треба прво да сварите 250 мл. млеко. Потоа додадете лажица путер и лажица мед. Промешајте и додадете добро изматена жолчка од јајце и ¼ лажичка сода бикарбона.

Ова е многу ефикасен народен лек кој лечи бронхитис, ларингитис и трахеитис кај деца и возрасни.

Лекот се зема пред спиење најмалку 5 дена.

 

 

Одлично средство за исфрлање на секрет (шлајм):

  • 2 лажици маслиново масло
  • 2 лажици сок од лимон
  • 2 лажици вода
  • 1 лажица мед

 

 

 

 

www.doktori.mk, 12.09.2014

Последна вест

Најчитани статии - медицина